Novinky

ZO SVETA DANÍ A ÚČTOVNÍCTVA

Určite ste už mnohí postrehli, že vláda v súvislosti so šírením Corona vírusu zavádza rôzne opatrenia, ktoré sa dotknú najmä podnikateľov, ale aj širokej verejnosti:

V súvislosti so zmenou minimálneho a maximálneho vymeriavacieho základu na platenie poistného od 1.1.2020 prikladáme odkaz na informatívne kalkulačky pre výpočet poistného SZČO a dobrovoľne poistené osoby na sociálne poistenie.

Najmä zamestnávatelia zamestnávajúci dôchodcov by mali zbystriť pozornosť. Od januára 2020 totiž začne platiť dôležitá zmena v plnení povinností a platení odvodov zamestnávateľa za pracujúcich starobných či invalidných dôchodcov.

Už niekoľko rokov sa na Slovensku predávajú diaľničné známky výhradne elektronickým systémom. Napríklad na stránke https://www.eznamka.sk , kde si viete aj skontrolovať platnosť známky jednoduchým zadaním evidenčného čísla vozidla. Elektronickú diaľničnú známku si môžete zakúpiť aj na bežnej čerpacej stanici, platnosť takto zakúpenej známky si však...

ASTRAFIN s.r.o., Osloboditeľská 10, 831 07 Bratislava, +421 948 514 277
Vytvorené službou Webnode Cookies
Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky